Реално погледнато това е естественият ход на вирусните инфекции. Коронавирусът е нещо, с което не сме се срещали, обаче има и позитивен момент – в интерес на вируса е да става по-малко агресивен, за да може да се разпространява. Това заяви кардиологът проф. Иво Петров.
Категорично по-малко хоспитализирани има, каза Петров пред Нова телевизия.Петров настоя и, че данните и в България, и в международен план показвали нямаляваща вирулентност. “Надявам се, че поради намаленото ниво на вирулентност ще заболеят по-тежко по-малко хора”, заяви професорът.
Виждам, че физически агенти са по-ефикасни – например ултравиолетови лъчи, озонактивни молекули, продължи ученият.
Петров каза, че акцентът е върху кислорода – за да убива организмът вируса, той произвежда отрицателни кислородни молекули – например озонови, като изрично уточни, че има и друг тип кислородни молекули, които работят. По темата с озонотерапията обаче има сериозни научни спорове и то между българи – както много силна препоръка от проф. Лъчезар Аврамов, така и категорично отрицание от д-р Румен Хичев, който е част от американския държавен щаб за борба с коронавируса. Не значи, че не сме предпазени, ако нямаме антитела. Клетъчният имунитет не е с антитела, подчерта Петров Клъстерите трябва да бъдат ограничавани, но с по-различни мерки, предупреди професорът.
Той даде пример – вирусът се разпространява и през фините прахови частици, т.е. обеззаразяване може да има и на въздуха. Става въпрос за озонирането на въздуха, обясни Петров и посочи, че България е пионер в тази практика. Професор Иво Петров не вярва да има ваксина, която 100% да ни пази, но най-вероятно ще има медикаменти и повече ваксини, които да ни предпазват, но не изцяло.