Академия по молекулярна патология и персонализирана медицина на тема „Рак на белия дроб“ ще се проведе на 04-06.04.2024г. в „хотел Рамада “, гр. София. Тазгодишните организационни партньори на събитието са БАППМ, МУ-Плевен, МУ-Варна и Център за компетентност към МУ-Плевен.
Първите два дни ще бъдат в мултидисциплинарен формат. Експерти и водещи специалисти от всички медицински специалности, които участват в диагностиката, лечението и проследяването на пациенти с рак на белия дроб ще изнесат лекции, или ще участват дискусионни панели. Специален гост на Академията ще бъде Проф. д-р Лука Брчич от Институт по патология, Медицински университет, Грац, Австрия. Участниците ще се запознаят с най-новите постижения на прецизираната диагностика, съвременното лечение, скрининга и мониторинга на пациентите с рак на белия дроб, както и с приложението на изкуствен интелект и deep learning в диагностиката на белодробния карцином.
Третият ден ще бъде посветен на специализирано обучение по молекулярна дигитална патология на рака на белия дроб. Модератор ще бъде проф. д-р Савелина Поповска, дм – Ръководител Катедра “Патологоанатомия”, Медицински университет Плевен, а водещ лектор ще бъде доц. д-р Свитлана Бачурска, дм – Началник Клиника по клинична патология, УСБАЛО, София.
Седмото издание на Академията по молекулярна патология и персонализирана медицина “Рак на белия дроб” ще бъде подходящо за специалисти и специализанти по медицинска онкология, обща и клинична патология, молекулярна биология, медицинска генетика, образна диагностика лъчелечение и радиохирургия, гръдна и онкологична хирургия, психоонкология, здравен мениджмънт и организация на здравеопазването.
Участниците в Академията ще получат сертификати.
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
- Проф. Кантарджиев: Очаквам бурно епидемично развитие следващите седмици
- 40 болници у нас прилагат съвременно лечение на инсулт
- СЗО изрази несъгласие с решението на Тръмп, Германия ще поиска от него да преразгледа позицията си
- Влиза в сила забраната за износ на определени лекарства
- Moderna получи 590 млн. долара от правителството на САЩ за иРНК ваксина срещу птичи грип