Брой 2/2026

2.55

4.99лв.

Броят започва със статия на тема: „От пандемия до сезонно заболяване -следва ли COVID-19 стъпките на Грипа и можем ли да се справим с двата вируса едновременно?“.

От следващата авторска статия ще научите кои са особеностите на травмата в детската възраст, автор: проф. д-р О. Бранков, д.м.н., Университетска болница ТОКУДА – София.

По темата на броя ще прочетете още: Рецидивиращи ангини в детска възраст; Диференциална диагноза на проптозата, свързана с малигнени заболявания в детската възраст; Илеоколична инвагинация в детската възраст: съвременни диагностични критерии и терапевтични подходи; „Феноменът на Рейно при деца и юноши – от функционален вазоспазъм до маркер за системно заболяване“; Клетъчни терапии при детски солидни тумори; Приложение на назалната противогрипна ваксина в детска възраст; Детска психосоматика.

Всички статии в списание GP News са подготвени от авторитетни наши и чуждестранни специалисти с богат клиничен опит и може да бъдат полезни при подготовка на студенти, курсисти и специализанти.

Описание

Централна тема в този брой на списание GP News е педиатрия.

Допълнителна информация

Тегло 0.170 кг
GPNews

Новини за общопрактикуващия лекар

За да може да виждате специализирано медицинско съдържание, трябва да декларирате, че сте медицински специалист!

Аз съм медицински специалист
Не съм медицински специалист
GPNews

Новини за общопрактикуващия лекар

За да може да виждате специализирано медицинско съдържание, трябва да декларирате, че сте медицински специалист!

Аз съм медицински специалист
Не съм медицински специалист